A KY-008 lézer diódának és a Lézer érzékelő szenzor -nak a teszteléséhez semmi extra sem szükséges, a bekötés rém egyszerű és a kód is, csak a felhasználáson kell elgondolkozni. Biztonsági megoldásnak nem ajánlanám, hiszen egy másik lézer diódával ki lehet játszani. Abban az esetben ha ez nem nem megoldható akkor nagy távolságon lehet szakadásérzékelőznek használni.
Lássuk a modulok bekötését:
Lézer dióda
GND — GND
+5V — +5V
S — D5 pin
Lézer érzékelő szenzor
GND — GND
VCC — +5V
OUT — D3 pin
Ha a bekötéssel végeztünk, akkor a lézer diódának halványan már világítania kell és a lézer érzékelő szenzoron a piros lednek is világítania kell. Ha ez így van, akkor a modulok bekötése sikeres volt. Ezután nincs más dolgunk csak feltölteni a forráskódot, és letesztelni az eredményt.
Lézer érzékelő szenzor Forráskód:
#define laserOut 5 #define laserIn 3 int value = 0; void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(laserOut, OUTPUT); pinMode(laserIn, INPUT); } void loop() { digitalWrite(laserOut, 1); value = digitalRead(laserIn); if (value == 1) { Serial.println("Laser IN"); delay(200); } else { Serial.println("Laser OUT"); delay(200); } }
Ha megvagyunk a forráskód feltöltésével, akkor nyissuk meg a serial monitort és nézzük az eredményt. Ha a lézernyaláb az érzékelőre vetül, akkor a „Laser IN” felirat jelenik meg, ellenben a „Laser OUT”. Amennyiben ezt a megoldást biztonságtechnikai dolgokra használjuk, akkor az kísértetiesen hasonlítani fog valami gagyi Mission Impossible féle akciófilmhez. Nem is rossz ötlet. Mások hang átvitelre is használják az érzékelőt. Forráskód itt.
Remélem segítettem a tesztelésben, és kívánok mindenkinek jó tesztelést és remek időtöltést.
Ez a lézer-érzékelő szenzor működik a közúti traffipax esetében is?